اولویت تکمیل ایستگاه‌ها در پروژه مترو قم/ ۲ ایستگاه میدان مطهری و کشاورز در مراحل پایانی ساخت است

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با اشاره به آخرین وضعیت ساخت ایستگاه‌های فاز نخست خط یک گفت: در طول این مسیر شش ایستگاه وجود دارد که دو ایستگاه میدان مطهری و کشاورز در مراحل پایانی ساخت است.


منصور درویشی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به آخرین وضعیت پروژه مترو قم اظهار داشت: فاز نخست پروژه به طول شش کیلومتر، شامل شش ایستگاه از محل دپو قلعه کامکار شروع و به میدان مطهری ختم می‌شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم خاطرنشان کرد: ۲ ایستگاه مطهری و میدان کشاورز به‌صورت ۱۰۰ درصدی و ۴ ایستگاه دیگر نیز تا مرحله تکمیل سازه اصلی به‌عنوان ایستگاه عبوری ساخته می‌شود.

وی با اشاره به برداشتن گام‌های مثبت در حوزه تجهیزات تصریح کرد: بخشی از ساختمان‌های دپو نیز جهت تعمیرات و سرویس‌های دوره‌ای تکمیل و یک پست برق ۶۳ به ۲۰ کیلوولت نیز برای برق‌رسانی به پروژه تکمیل و در مدار قرار می‌گیرد.

درویشی یادآور شد: در بخش تأمین تجهیزات با توجه به موانع خرید خارجی و تحریم‌های موجود، انحراف نسبت به برنامه زمان‌بندی زیاد است که در این راستا تلاش می‌شود با رفع موانع و تزریق نقدینگی هرچه سریع‌تر انحراف موجود به حداقل برسد.

وی در خصوص تجهیزات تأمین توان نیز گفت: برای خرید سوییچ گیرهای دی سی، رکتیفایر و ترانس‌های TPS قراردادهایی منعقد شده و مبلغی به‌عنوان پیش‌پرداخت نیز تأدیه شده است.**


نظرات


ارسال نظر


ارتباط با ما
  • آدرس: قم ميدان ۷۲ تن - جنب بوستان فدك - روبروي استخر شهداي هفتم تير سازمان قطار شهری قم
  • تلفن: 025۳۶۶۵۳۰۴۶
  • پست الکترونیک: Info@QomURO.ir
ارتباط با مدیرعامل
تمامی حقوق محفوظ است. طراحی توسط: