ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

ارتباط دانشگاه و قطار شهری قم

20 بهمن 1401

بازدید رئیس و جمعی از اساتید دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران از پروژه مترو قم. (تاریخ انتشار۱۴۰۱/۱۱/۲۰) 

image

به گزارش واحد خبر سازمان قطار شهری  شهرداری قم، روز سه شنبه مورخ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ دکتر زارع  رئیس دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران و جمعی از اساتید و مسئولین این دانشگاه با حضور در ایستگاه میدان مطهری، از روند ساخت و تأمین تجهیزات ایستگاه مطلع گردیدند..

این بازدید که با حضور سرپرست و معاونین سازمان قطار شهری قم صورت گرفت، با تمرکز بر دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در حوزه صنعت ریلی که محصول مشارکت، همفکری و ارتباط نزدیک صنعت و دانشگاه میباشد و برای اولین بار درسطح کشور در  این پروژه مورد استفاده قرار گرفته، انجام شد.

محمد رضا انگشت باف با تشریح اقدامات صورت گرفته در بخش عمرانی و تجهیزاتی مترو قم از ارائه
  طرح های مبتکرانه و همکاری های بیشتر با مراکز علمی و دانشگاهی  در جهت خودکفایی صنعت ریلی استقبال نمود.

دکتر حمید زارع نیز ضمن تشکر از پیشرفت های چشمگیر در مترو قم، تلاش جوانان ایران اسلامی را مصداق اعتماد به توانایی بالای متخصصان داخلی و حرکت به سمت کاهش وابستگی به کشورهای خارجی عنوان نمود و با ستودن این خود باوری، آن را باعث افتخار و مباهات دانسته و بر توسعه روابط  دانشگاه و صنعت ریلی در زمینه تحقیقات و فن آوری های نوین تأکید نمود.

تگ ها :
آخرین اخبار

بازدید مدیران استان و شهرداری از پروژه های قطار شهری

استاندار قم: به واسطه زحمات همکاران  شهرداری و سازمان قطار شهری، اقدامات خوبی در پروژه مترو قم صورت گرفته است.


برق دار شدن فاز نخست خط یک مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهري قم، برق دار شدن فاز نخست خط یک مترو را گام مهمی در جهت راه اندازی و بهره برداری از این پروژه کلان در جهت خدمت رسانی به شهروندان دانست.


تبریک روز کارگر توسط مدیرعامل سازمان قطار شهری قم

انگشت باف مدیر عامل سازمان قطار شهري قم با صدور پیامی ضمن تقدیر از تلاش های کارگران زحمتکش پروژه های مترو و منوریل، فرا رسیدن هفته کار و کارگر را تبریک گفت.


استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در پروژه مترو قم

معاون بهره برداری سازمان قطار شهری قم: استفاده از توان و ظرفیت های شرکت های دانش بنیان و توانمند داخلی از ابتدای پروژه مترو قم تا کنون در اولویت های سازمان قطار شهری قرار داشته است.


تست و تحویل گیری موانع انتهایی خط یک مترو قم

معاون بهره برداریسازمان قطار شهری شهرداری قم از تأمین موانع انتهای پروژه خط یک مترو قم با استفاده از توان داخلی و تولیدکنندگان داخلی خبر داد.


آیت الله اعرافی: پیشرفت پروژه مترو قم نسبت به بازدید سال 1397 قابل توجه است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با حضور در ایستگاه مترو شهید مطهری ضمن بازدید از روند احداث این ایستگاه در جریان آخرین وضعیت اجرای پروژه بزرگ خط یک مترو قم قرار گرفت.


اتصال پردیسان به میدان 72 تن  توسط خط B متروی قم

دکترآقامیری: خط  Bمترو قم از سایت ۵۶۰ هکتاری آغاز و تا میدان ۷۲ تن ادامه خواهد داشت.


افزایش ۵۰۰ درصدی مبلغ اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ متروی قم

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: اوراق مشارکت پروژه کلان متروی قم با افزایش قابل توجه ۵۰۰ درصدی، معادل مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال توسط وزارت کشور تعیین شد.


برآورد هزینه احداث هر کیلومتر خط 2 مترو قم

هزینه بهاء تمام شده برای هر کیلومتر خط 2 مترو قم، تقریباً 40 الی 45 میلیون یورو برآورد می گردد.


آماده سازی کلیّات پیوست فرهنگی پروژه های سازمان قطار شهری قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: احداث و توسعه زيرساخت پروژه هاي زيربنايي، نقش مهم و موثري را در ارتقاء سطح فرهنگي و اجتماعي استفاده كنندگان و ساكنين مجاور، ايفاء ميكند.