ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

راه اندازی مونوریل قم / حمایت مردم و هم افزایی ذینفعان

11 دی 1348

سرپرست سازمان قطار شهری قم: تکمیل پروژه مونوریل جزو مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان قم می باشد و لیکن برای تکمیل و راه اندازی نیاز به حمایت مردمی و هم افزایی ذینفعان داریم. ( تاریخ انتشار ۱۸/ ۱۰ /۱۴۰۱)

image

محمدرضا انگشت باف با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه ملی مونوریل بیان کرد: در سفر سال گذشته آیت الله رئیسی به استان قم، مونوریل در صدر پروژه های دارای اولویت استان جهت راه اندازی قرار گرفت و در سال گذشته با برگزاری جلسات مدیریتی و کارشناسی از سوی هیئت دولت، وزارت کشور و استانداری قم مورد پیگیری قرار گرفت.

سرپرست سازمان قطار شهری قم افزود: خوشبختانه مشکلات قراردادی پیمانکار  در حال برطرف شدن می باشد و مقدمات تکمیل و راه اندازی پروژه نیز فراهم شده تا تجهیزاتی که با هزینه های بسیار بالا چندین سال در انبار ها نگهداری می شوند، جهت استفاده در اختیار شهروندان و زائرین حرم کریمه اهل بیت (س) قرار گیرد.

 انگشت باف در ادامه عنوان کرد: از نظر کارشناسی مقایسه مونوریل با دیگر  سامانه های ریلی صحیح نبوده و این پروژه نیز همانند دیگر پروژه ها دارای مزایا و معایبی می باشد، اما نکته قابل توجه این است که در کلان شهر های مهم و توسعه یافته دنیا، خطوط حمل ونقل عمومی مکمل یکدیگربوده و بر اجرای سامانه ای خاص اصرار نمی ورزند.

از آنجا که در سالهای اخیر در مورد جذب توریست و گردشگر نگاه ویژه ای شکل گرفته است و شهر مقدس قم نیز به برکت وجود حرم کریمه اهلبیت (س) و قرار گرفتن در محور مواصلاتی چندین استان، می تواند به مرکز مهمّ جذب توریسم زائر تبدیل شود، راه اندازی اولین مونوریل کشور و حتی توسعه آن به سمت آرامستان بهشت معصومه و شهرک چاپ و نشر و ... بسیار کاربردی و راهگشا خواهد بود.

تگ ها :
آخرین اخبار

بازدید اعضاء شورای اسلامی شهر قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو

در روزهای آغازین سال 1402 اعضاء شورای اسلامی شهر مقدس قم طی بازدیدی از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو، رضایت خود را از پیشرفت های صورت گرفته در این پروژه کلان شهری اعلام نمودند. (تاریخ انتشار ۱۴۰2/01/07)


بازدید نوروزی از کارگاه های دپو و پارکینگ مترو

سرپرست سازمان قطار شهری در دومین روزی کاری سال 1402 با حضور در دپو و پارکینگ مترو پیشرفت جبهات کاری فعال را مورد ارزیابی قرار داد. (تاریخ انتشار ۱۴۰2/01/06)


بازدید اعضاء قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت (سلام الله علیها) از پروژه مترو قم

اعضاء قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت (سلام الله علیها)، از ایستگاه میدان شهید مطهری بازدید نمودند. (تاریخ انتشار ۱۴۰۱/12/27)


همبستگی عامل پیشرفت مترو قم/آمادگی بهره برداری از فاز نخست با تأمین واگن

مسئولین استانی و شهری و مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در جریان بازدید از فاز نخست خط یک مترو قم با جدیت بر راه اندازی و بهره برداری مترو در آینده ای نزدیک تأکید نمودند. (تاریخ انتشار 1401/۱2/18)


بازدید بازرس کل استان قم از مترو/ مترو قم در انتظار تأمین واگن

بازرس کل استان قم طی بازدیدی از مترو قم، پیشرفتهای حاصل در این پروژه را چشمگیر و باعث افتخار دانست. (تاریخ انتشار 1401/12/08)


ارتباط دانشگاه و قطار شهری قم

بازدید رئیس و جمعی از اساتید دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران از پروژه مترو قم. (تاریخ انتشار۱۴۰۱/۱۱/۲۰) 


فعالیت شبانه روزی کارگاه های مترو قم با وجود برودت هوا

سرمای زیر صفر درجه در شهر قم نتوانست مانع از پیشرفت و فعالیت شبانه روزی  پروژه مترو شود. (تاریخ انتشار۱۴۰۱/۱۰/۲۵)


رضایت از پیشرفت پروژه مترو قم

دادستان شهر مقدس قم طی بازدیدی از مترو قم، از پیشرفتهای حاصل شده در این پروژه ابراز خرسندی نمود. (تاریخ انتشار ۱۴۰۱/۱۰/۱۳)


تأمین واگن های متروی قم توسط وزارت کشور

در مراسم گرامیداشت روز ملی حمل و نقل در شهر مقدس مشهد، قرارداد تأمین واگن های متروی قم به ارزش بالغ بر ۲۸۰۰۰ میلیارد ریال با حضور رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور توسط وزارت کشور به شهرداری قم تنفیذ گردید. (تاریخ انتشار۱۴۰۱/۰۹/۳۰)


جلسه مشترک اعضاء اتحادیه قطار شهری کشور در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی

رسیدگی به مشکلات بودجه ای و عمرانی قطار شهری های کشور که در جلسه کمیسون عمران مجلس شورای اسلامی با حضور مدیران عامل سازمان های قطار شهری برگزار گردید.(تاریخ انتشار۱۴۰۱/۰۹/۱۶)