ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

دیدار مدیر عامل سازمان قطار شهری قم با خانواده شهید رکن الدینی

28 تیر 1401

   به گزارش واحد خبر سازمان قطارشهری قم، روز سه شنبه ۲۸ تیر ماه ۱۴۰۱ مدیر عامل سازمان قطار شهری قم با خانواده شهید رکن الدینی دیدار و سلام  واحترام شهردار قم را خدمت ایشان ابلاغ نمود. (تاریخ انتشار ۱۴۰۱/۰۴/۲۸)

image

مهندس درویشی به نمایندگی از دکتر سقائیان نژاد، با حضور در منزل شهید سید محمد رکن الدینی عزآبادی ضمن تبریک عید سعید غدیر خم به خانواده این شهید والا مقام، هدایای شهردار قم را تقدیم ایشان نمود.

شهید سید محمد رکن الدینی عز آبادی سال ۱۳۶۵، در سن ۱۸ سالگی و در عملیات کربلای ۵ و منطقه عملیاتی شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

مدیر عامل سازمان قطار شهری قم با گرامیداشت نام و یاد شهید رکن الدینی علو درجات را برای وی  از خداوند قادر متعال خواستارو با کمال تواضع در برابر مادر شهید خود را خادم خانواده های معظم شهدا و همه مردم و مسئولین را مدیون خون پاک شهدا دانسته و ادامه راه شهیدان را وظیفه آنان   دانست.

در این دیدار که در فضای معنوی و در محضر نورانی مادر مکرمه شهید برگزار گردید، معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان قطار شهری قم، نماینده سپاه امام علی ابن ابیطالب(علیه السلام) استان قم  و نماینده اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم، مشاو عالی شهردارقم در امور حمل و نقل ریلی  شهری را همراهی کردند.

تگ ها :
آخرین اخبار

امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم


مترو و منوریل محور جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم

جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با محوریت موضوعات مرتبط با پروژه های حمل و نقل ریلی شهر قم در محل سازمان قطار شهری قم برگزار گردید.