ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

ظرفیت 23500 نفری جابجایی مسافر مترو قم در ساعت

10 مهر 1395

معاون امور زیربنایی شهرداری قم و سرپرست سازمان قطار شهری گفت: بهره برداری از پروژه خط A مترو قم با ظرفیت جابجایی23500 مسافر در ساعت در هر جهت کمک شایانی به کاهش بار ترافیکی هسته مرکزی و نقاط پر تردد شهر می کند.(95/7/8)

image

به گزارش روابط عمومی سازمان قطار شهری قم، دکتر علیرضا قاری قرآن بیان کرد: با توجه به مرکزیت جهان تشیع، مرکزیت تعلیم علوم دینی و توسعه روز افزون شهر قم  و به تبع آن افزایش پیوسته جمعیت، زائرین و مهاجرین لزوم برنامه ریزی صحیح در حوزه حمل و نقل و ترافیک این شهر، بیش از هر زمان دیگر احساس می شود.

دکتر قاری قرآن تصریح کرد: پروژه مترو با عبور از نقاط پر تردد و هسته مرکزی شهر و نیز اتصال حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) به مسجد مقدس جمکران کمک شایانی به کاهش بار ترافیکی نقاط پرتردد شهر خواهد داشت.

سرپرست سازمان قطار شهری قم با اشاره به تأمین واگن های مترو از طریق فاینانس ادامه داد: برای خط A مترو قم 26 رام قطار 5 واگنه پیش بینی گردیده است و با احتساب این تعداد واگن ها ظرفیت کل حمل مسافر این کریدور 23500 نفر در ساعت در هر جهت می باشد که در فاز اول بهره برداری 4 رام قطار با 20 واگن جهت جابجایی مسافرین تأمین می گردد و مابقی واگن ها به مرور زمان خریداری و به سیکل بهره برداری اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به سر فاصله زمانی حرکت قطار ها به میزان 150 ثانیه بیان داشت: حداکثر سرعت طراحی شده برای حرکت قطارها 90 کیلومتر بر ساعت و حداکثر سرعت بهره برداری 80 کیلومتر در ساعت می باشد.

دکتر قاری قرآن اضافه کرد: برای هر ایستگاه امکاناتی نظیر خروجی های اضطراری، آسانسور، پله برقی، مجتمع های تجاری و ... جهت خدمت رسانی به مردم شریف قم در نظر گرفته شده است.

ایشان با بیان چشم انداز بهره برداری از خط A مترو عنوان داشت: سعی مجموعه شهرداری قم و سازمان قطار شهری بر این است تا با اتمام تونل مکانیزه خط A مترو تا 4 ماه آینده و تأمین واگن های مورد نیاز و نیز احداث ایستگاه های  فاز اول
بهره برداری ، مسیری به طول حدودا 5 کیلومتر از میدان مطهری تا قلعه کامکار با 6 ایستگاه و با اولویت تکمیل ایستگاه های میدان مطهری و کشاورز تا سال آینده به بهره برداری برسد.

تگ ها :
آخرین اخبار

آیت الله اعرافی: پیشرفت پروژه مترو قم نسبت به بازدید سال 1397 قابل توجه است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با حضور در ایستگاه مترو شهید مطهری ضمن بازدید از روند احداث این ایستگاه در جریان آخرین وضعیت اجرای پروژه بزرگ خط یک مترو قم قرار گرفت.


اتصال پردیسان به میدان 72 تن  توسط خط B متروی قم

دکترآقامیری: خط  Bمترو قم از سایت ۵۶۰ هکتاری آغاز و تا میدان ۷۲ تن ادامه خواهد داشت.


افزایش ۵۰۰ درصدی مبلغ اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ متروی قم

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: اوراق مشارکت پروژه کلان متروی قم با افزایش قابل توجه ۵۰۰ درصدی، معادل مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال توسط وزارت کشور تعیین شد.


برآورد هزینه احداث هر کیلومتر خط 2 مترو قم

هزینه بهاء تمام شده برای هر کیلومتر خط 2 مترو قم، تقریباً 40 الی 45 میلیون یورو برآورد می گردد.


آماده سازی کلیّات پیوست فرهنگی پروژه های سازمان قطار شهری قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: احداث و توسعه زيرساخت پروژه هاي زيربنايي، نقش مهم و موثري را در ارتقاء سطح فرهنگي و اجتماعي استفاده كنندگان و ساكنين مجاور، ايفاء ميكند.


پله برقی های ایستگاه کشاورز در مسیر نصب و راه اندازی

تجهیزات و قطعات پله برقی های ایستگاه کشاورز با پیگیری های صورت گرفته از وزارت صمت و گمرک، ترخیص و به محل کارخانه سازنده حمل شده است.


برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


بهره برداری ایمن از مترو قم با تأمین سامانه سیگنالینگ

سید امید خداشناس: هدف اصلی احداث خط 1 مترو قم اتصال مناطق محروم و کم برخوردار به حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران می باشد.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.