ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

طراحي ايستگاه هاي مترو قم با بيشترين سطح بهره وري

13 مرداد 1395

معاون شهردار قم گفت: سعي شده در طراحي ايستگاه ها حداقل فضا با بيشترين سطح مورد استفاده، مد نظر قرار گيرد و در اين زمينه اقدامات خوبي صورت گرفته است.(تاریخ انتشار 95/5/13)

image

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری به نقل از شهرنيوز، عليرضا قاري قرآن در جلسه جانمايي برخي از ايستگاه‌هاي مترو قم، با اشاره به وضعيت بررسي تعيين مكان ايستگاه هاي مترو قم خاطرنشان كرد: بخشي از ايستگاه ها به طور دقيق جانمايي شده و بخشي نيز چند گزينه در حال بررسي است تا بتوان بهترين مكان را براي اين كار انتخاب كرد.

وي با بيان اينكه سعي شده در انتخاب فضاهاي ايستگاه هاي مترو، مكان‌هايي با كمترين ميزان تملك انتخاب شود، گفت: سعي شده در طراحي ايستگاه ها حداقل فضا با بيشترين سطح مورد استفاده، مد نظر قرار گيرد و در اين زمينه اقدامات خوبي صورت گرفته است.

معاون شهرسازي و امور زيربنايي شهرداري قم پيش بيني پاركينگ و فضاهاي مختلف خدماتي در ايستگاه هاي مترو را يادآور شد و تصريح كرد: در جانمايي و طراحي ايستگاه ميدان مطهري نيز حداقل فضا از ميدان گرفته شده و امكان طراحي هاي خاص براي ميدان جهت دسترسي ها و تردد ها در آينده پيش بيني شده است.

وي با اشاره به آغاز اجراي بخشي از ايستگاه هاي مترو در فاز نخست، تصريح كرد: در فاز نخست پيش بيني شده كه تنها بخشي از ايستگاه ها افتتاح شده و مابقي به مرور در اختيار قرار گيرد.

قاري قرآن به آغاز عمليات اجراي ايستگاه ميدان مطهري اشاره كرد و افزود: پيمانكار در اين ميدان هم تدابير خوبي انديشيده و پروژه با سرعت قابل توجهي پيگيري مي شود.

معاون شهردار قم همچنين به وضعيت تكميل خط مترو قم اشاره و تصريح كرد: افتتاح فاز نخست خط A مترو قم در افق ۹۶ پيش بيني مي شود و در اين زمينه سعي داريم از ايستگاه قلعه كامكار تا ميدان مطهري را در اختيار مردم قرار دهيم.

تگ ها :
آخرین اخبار

صنعت موتور محرکه اقتصاد و عامل توسعه کشور

انگشت باف مدیر عامل سازمان قطار شهري قم با صدور پیامی ضمن تقدیر از تلاش های فعالان عرصه صنعت به ویژه صنایع مرتبط با  پروژه های مترو و منوریل، روز دهم تیر ماه را که به عنوان روز صنعت و معدن نامگذاری گردیده  را تبریک گفت.


مناسب سازی ایستگاه‌های مترو قم برای معلولان و نابینایان

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری قم گفت: پروژه متروی قم در بحث طراحی و اجرا با توجه به ضوابط و مقررات معماری برای افراد دارای معلولیت و نابینایان طراحی و مناسب‌سازی شده است.


بازدید مدیران استان و شهرداری از پروژه های قطار شهری

استاندار قم: به واسطه زحمات همکاران  شهرداری و سازمان قطار شهری، اقدامات خوبی در پروژه مترو قم صورت گرفته است.


برق دار شدن فاز نخست خط یک مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهري قم، برق دار شدن فاز نخست خط یک مترو را گام مهمی در جهت راه اندازی و بهره برداری از این پروژه کلان در جهت خدمت رسانی به شهروندان دانست.


تبریک روز کارگر توسط مدیرعامل سازمان قطار شهری قم

انگشت باف مدیر عامل سازمان قطار شهري قم با صدور پیامی ضمن تقدیر از تلاش های کارگران زحمتکش پروژه های مترو و منوریل، فرا رسیدن هفته کار و کارگر را تبریک گفت.


استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در پروژه مترو قم

معاون بهره برداری سازمان قطار شهری قم: استفاده از توان و ظرفیت های شرکت های دانش بنیان و توانمند داخلی از ابتدای پروژه مترو قم تا کنون در اولویت های سازمان قطار شهری قرار داشته است.


تست و تحویل گیری موانع انتهایی خط یک مترو قم

معاون بهره برداریسازمان قطار شهری شهرداری قم از تأمین موانع انتهای پروژه خط یک مترو قم با استفاده از توان داخلی و تولیدکنندگان داخلی خبر داد.


آیت الله اعرافی: پیشرفت پروژه مترو قم نسبت به بازدید سال 1397 قابل توجه است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با حضور در ایستگاه مترو شهید مطهری ضمن بازدید از روند احداث این ایستگاه در جریان آخرین وضعیت اجرای پروژه بزرگ خط یک مترو قم قرار گرفت.


اتصال پردیسان به میدان 72 تن  توسط خط B متروی قم

دکترآقامیری: خط  Bمترو قم از سایت ۵۶۰ هکتاری آغاز و تا میدان ۷۲ تن ادامه خواهد داشت.


افزایش ۵۰۰ درصدی مبلغ اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ متروی قم

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: اوراق مشارکت پروژه کلان متروی قم با افزایش قابل توجه ۵۰۰ درصدی، معادل مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال توسط وزارت کشور تعیین شد.