ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

لزوم جذاب سازي طراحي ايستگاه هاي مترو جهت مشاركت بخش خصوصي

13 مرداد 1395

معاون عمراني استاندار قم گفت: با توجه به مشكلات مالي و هزينه بالاي اجراي ايستگاه هاي مترو، بايد در طراحي تدابيري انديشيده شود كه براي سرمايه گذاران جذاب بوده تا بتوانند با شهرداري مشاركت كرده بخشي از هزينه‌ها را تامين كنند. (تاریخ انتشار 95/5/13)

image

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری به نقل از شهرنيوز، محسن بهشتي در جلسه جانمايي برخي از ايستگاه هاي مترو قم، با اشاره به بخش هاي مختلف طراحي ايستگاه هاي مترو اظهار كرد: بايد جنبه هاي مختلف اقتصادي، اجرايي و هزينه اي در طراحي ايستگاه هاي مترو در نظر گرفته شود تا بتوان بستر مناسب اجراي آنها را در شهر ايجاد كرد.

وي با تاكيد بر اينكه اجراي ايستگاه هاي مترو نبايد باري بر روي دوش شهرداري باشد، خاطرنشان كرد: با توجه به مشكلات مالي و هزينه بالاي اجراي ايستگاه هاي مترو، بايد در طراحي تدابيري انديشيده شود كه آنها براي سرمايه گذاران جذاب بوده تا بتوانند با شهرداري مشاركت كرده و بخشي از هزينه ها را تامين كنند.

معاون امور عمراني استاندار قم كاربري هاي مختلفي كه در طراحي هاي ايستگاه هاي مترو در نظر گرفته شده را مورد توجه قرار داد و افزود: اگر شهرداري و سازمان قطار شهري بخواهند با كمك سرمايه گذار ايستگاه ها را اجرا كنند بايد بستري وجود داشته باشد كه سرمايه گذار به راحتي اين طرح را قبول كند.

وي با تاكيد بر اينكه عزم شهرداري قم بايد بر تكميل و توسعه خطوط مترو باشد، بيان كرد: اگر طراحي ايستگاه ها با ديد تجاري مورد توجه قرار گيرد، سرمايه گذار راحت تر براي ساخت آنها وارد عمل مي شود.

بهشتي با بيان اينكه برخي از ايستگاه هاي مترو، فضاهاي مناسبي براي پيش بيني فعاليت هاي اقتصادي هستند، تصريح كرد: اگر در اين زمينه پيش بيني لازم صورت گيرد در آينده مي توان كاربري هاي اقتصادي مناسبي را در اين محدوده ايجاد كرد و خدمات ويژه به مردم ارائه كرد.

تگ ها :
آخرین اخبار

امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم


مترو و منوریل محور جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم

جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با محوریت موضوعات مرتبط با پروژه های حمل و نقل ریلی شهر قم در محل سازمان قطار شهری قم برگزار گردید.