ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

پیشرفت فیزیکی احداث سازه 4 ایستگاه مترو طبق برنامه زمانبندی

07 مرداد 1395

مهندس نیلیه مدیر عامل سازمان قطار شهری قم خبرداد: سرعت پیشرفت های اخیر در احدث سازه نگهبان ایستگاه های مترو در میدان مطهری، میدان کشاورز، میدان معصومیه و قلعه کامکار رضایت بخش بوده و مطابق با برنامه زمانبدی می باشد. (تاریخ انتشار 95/5/6)

image

مهندس نیلیه گفت: طبق برنامه فاز اول بهره برداری مقرر است مسیری به طول حدوداً 5 کیلومتر با 6 ایستگاه از میدان مطهری تا قلعه کامکار (با الویت بهره برداری از ایستگاه میدان مطهری و میدان کشاورز) به بهره برداری برسد که در این راستا سازه نگهبان 4 ایستگاه از 6 ایستگاه فاز اول بهره برداری در حال احداث می باشد که عبارتند از ایستگاه میدان شهید مطهری A9، ایستگاه میدان کشاورز A13، ایستگاه میدان معصومیه A11 و ایستگاه قلعه کامکار A14.

ایشان با اشاره به پیشرفت ایستگاه مترو میدان مطهری افزود: در این ایستگاه بیش از 43 درصد پیشرفت فیزیکی در احداث سازه نگهبان داشته ایم و تا چند روز آینده بتن ریزی چند پارت از دال نهایی این ایستگاه به میزان 600 متر کعب انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اتمام بخش عمده جابجایی معارضین در ایستگاه میدان معصومیه 11 A و ایستگاه میدان کشاورز  A13  افزود: هم اکنون برای این ایستگاه ها عملیات کیج بافی  و حفاری شمع جهت بتن ریزی شمع های سازه نگهبان انجام می شود.

مدیر عامل سازمان قطار شهری قم ادامه داد: برای ایستگاه قلعه کامکار از چند سال قبل بتن ریزی بخش عمده شمع های سازه نگهبان این ایستگاه انجام شده است و تنها احداث دال نهایی و حفر ترانشه باقی مانده است.

مهندس نیلیه با اشاره به پیشرفت تونل مکانیزه مترو اظهار داشت: حفاری تونل مکانیزه مترو از مرز حفاری 8520 متر گذشته است که با احتساب مسیر 10300 متری تونل مکانیزه حدودا 1780 متر دیگر از حفاری مسیر باقی مانده است که امید داریم تا چند ماه آینده حفاری تونل مکانیزه به اتمام برسد و نیز با فعالیت کارخانه سگمنت، سگمنت تولید شده به مرز 6000 رینگ رسیده است.

منبع: روابط عمومی سازمان قطار شهری قم

تگ ها :
آخرین اخبار

امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم


مترو و منوریل محور جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم

جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با محوریت موضوعات مرتبط با پروژه های حمل و نقل ریلی شهر قم در محل سازمان قطار شهری قم برگزار گردید.