ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

شروع عملیات احداث سازه نگهبان ایستگاه مترو میدان کشاورز (A13)

22 تیر 1395

مهندس نیلیه مدیر عامل سازمان قطار شهری قم خبر داد: عملیات احداث سازه نگهبان ایستگاه مترو میدان کشاورز طبق برنامه زمانبدی آغاز گردید. (تاریخ انتشار 95/4/22)

image

مدیر عامل سازمان قطار شهری قم گفت: مطابق با سناریو فاز اول بهره برداری مترو و طبق برنامه زمانبدی بعد از آغاز عملیات اجرایی سازه نگهبان ایستگاه میدان شهید مطهری، عملیات اجرایی سازه نگهبان ایستگاه مترو میدان کشاورز (A13) نیز آغاز گردید.

مهندس نیلیه بیان کرد: ماه گذشته زمین این ایستگاه به پیمانکار تحویل داده شد و هم اکنون قسمت عمده معارضین این ایستگاه جابجا شده است.

ایشان با اشاره به اینکه روش احداث ایستگاه A13 به صورت ماینینگ می باشد اظهار داشت: پیمانکار از چندی پیش طرح انحراف ترافیک این ایستگاه را اجرا نموده است و با نصب بیش از 250 متر حصار و نرده تردد لاین سمت چپ محل این کارگاه را به صورت دوطرفه اجرا کرده است که در آینده نزدیک کل محوطه کارگاه محصور خواهد شد.

وی با اشاره به توافق انجام شده با پلیس راهور جهت اجرای طرح ترافیک ایستگاه های A11 و A14  افزود: با عنایت به توافق انجام شده در چند روز آینده عملیات اجرایی سازه نگهبان ایستگاه های A11  و A14 (ایستگاه میدان معصومیه و قلعه کامکار) نیز آغاز می گردد.

مدیر عامل سازمان قطار شهری با اشاره به زمان بهره برداری پروژه مترو ادامه داد: طبق برنامه می باید سازه 6 ایستگاه در فاز اول بهره برداری تکمیل گردد که با عنایت به تلاش ها و برنامه ریزی های صورت گرفته امید داریم بتوانیم تا اواخر سال آینده فاز اول مترو را به بهره برداری برسانیم.

مهندس نیلیه با اشاره به حفر تونل مکانیزه تا متراژ 8400 متر عنوان داشت: جهت تأمین 130 واگن مورد نیاز برای  بهره برداری مترو در حال رایزنی با شرکت های داخلی و خارجی هستیم تا بتوانیم این واگن ها را با حداکثر کیفیت مشخصات فنی و حداقل قیمت تأمین نماییم.


منبع: روابط عمومی سازمان قطار شهری قم

تگ ها :
آخرین اخبار

امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم


مترو و منوریل محور جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم

جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با محوریت موضوعات مرتبط با پروژه های حمل و نقل ریلی شهر قم در محل سازمان قطار شهری قم برگزار گردید.