ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

10 مهر 1402

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.

image


  به گزارش واحد خبر سازمان قطارشهری شهرداری قم، صبح روز دوشنبه مورخ1402/7/10 در جلسه بررسی مسائل مترو قم با حضور رئیس شورای اسلامی شهر قم، شهردار قم، مدیر عامل سازمان قطار شهری قم و جمعی از مدیران ارشد قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به میزبانی فرمانده سپاه استان قم برگزار گردید. 
 این جلسه که در آستانه میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق (ع) برگزار گردید، امید آفرینی و بیان اهمیت فعالیت های انجام شده در پروژه مترو قم در شرایط تحریم کشور و تبدیل آن به فرصت با استفاده از ظرفیت و توانمندیهای داخلی به عنوان یک الگو در سطح ملی می تواند باعث ایجاد انگیزه مضاعف برای جوانان و تولید کنندگان داخل کشور شود.
سردار موحد فرمانده سپاه استان قم در این جلسه با تقدیر از زحمات مسئولین شهری و همچنین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در پیشبرد پروژه ملی مترو قم، آن را دستاوردی بزرگ برای شهر مقدس قم دانست که میتواند به عنوان خدمتی بزرگ در اختیار شهروندان و زائرین کریمه اهل بیت(س) قرار گیرد.
در پایان جلسه نیز بر راه اندازی فاز نخست پروژه و پیگیری هر چه سریعتر واگن های مترو تأکید و مقرر گردید تمام موانع و مشکلات پیش رو، با هم افزایی طرفین قرارداد، مرتفع گردد.

 

جلسه

تگ ها :
آخرین اخبار

امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم


مترو و منوریل محور جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم

جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با محوریت موضوعات مرتبط با پروژه های حمل و نقل ریلی شهر قم در محل سازمان قطار شهری قم برگزار گردید.


مترو قم میزبان مسئولین و اساتید جامعه المصطفی

جمعی از مسئولین و اساتید جامعه المصطفی از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو قم بازدید نمودند.