ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

10 مهر 1402

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.

image


  به گزارش واحد خبر سازمان قطارشهری شهرداری قم، صبح روز دوشنبه مورخ1402/7/10 در جلسه بررسی مسائل مترو قم با حضور رئیس شورای اسلامی شهر قم، شهردار قم، مدیر عامل سازمان قطار شهری قم و جمعی از مدیران ارشد قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به میزبانی فرمانده سپاه استان قم برگزار گردید. 
 این جلسه که در آستانه میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق (ع) برگزار گردید، امید آفرینی و بیان اهمیت فعالیت های انجام شده در پروژه مترو قم در شرایط تحریم کشور و تبدیل آن به فرصت با استفاده از ظرفیت و توانمندیهای داخلی به عنوان یک الگو در سطح ملی می تواند باعث ایجاد انگیزه مضاعف برای جوانان و تولید کنندگان داخل کشور شود.
سردار موحد فرمانده سپاه استان قم در این جلسه با تقدیر از زحمات مسئولین شهری و همچنین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در پیشبرد پروژه ملی مترو قم، آن را دستاوردی بزرگ برای شهر مقدس قم دانست که میتواند به عنوان خدمتی بزرگ در اختیار شهروندان و زائرین کریمه اهل بیت(س) قرار گیرد.
در پایان جلسه نیز بر راه اندازی فاز نخست پروژه و پیگیری هر چه سریعتر واگن های مترو تأکید و مقرر گردید تمام موانع و مشکلات پیش رو، با هم افزایی طرفین قرارداد، مرتفع گردد.

 

جلسه

تگ ها :
آخرین اخبار

بازدید مدیران استان و شهرداری از پروژه های قطار شهری

استاندار قم: به واسطه زحمات همکاران  شهرداری و سازمان قطار شهری، اقدامات خوبی در پروژه مترو قم صورت گرفته است.


برق دار شدن فاز نخست خط یک مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهري قم، برق دار شدن فاز نخست خط یک مترو را گام مهمی در جهت راه اندازی و بهره برداری از این پروژه کلان در جهت خدمت رسانی به شهروندان دانست.


تبریک روز کارگر توسط مدیرعامل سازمان قطار شهری قم

انگشت باف مدیر عامل سازمان قطار شهري قم با صدور پیامی ضمن تقدیر از تلاش های کارگران زحمتکش پروژه های مترو و منوریل، فرا رسیدن هفته کار و کارگر را تبریک گفت.


استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در پروژه مترو قم

معاون بهره برداری سازمان قطار شهری قم: استفاده از توان و ظرفیت های شرکت های دانش بنیان و توانمند داخلی از ابتدای پروژه مترو قم تا کنون در اولویت های سازمان قطار شهری قرار داشته است.


تست و تحویل گیری موانع انتهایی خط یک مترو قم

معاون بهره برداریسازمان قطار شهری شهرداری قم از تأمین موانع انتهای پروژه خط یک مترو قم با استفاده از توان داخلی و تولیدکنندگان داخلی خبر داد.


آیت الله اعرافی: پیشرفت پروژه مترو قم نسبت به بازدید سال 1397 قابل توجه است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با حضور در ایستگاه مترو شهید مطهری ضمن بازدید از روند احداث این ایستگاه در جریان آخرین وضعیت اجرای پروژه بزرگ خط یک مترو قم قرار گرفت.


اتصال پردیسان به میدان 72 تن  توسط خط B متروی قم

دکترآقامیری: خط  Bمترو قم از سایت ۵۶۰ هکتاری آغاز و تا میدان ۷۲ تن ادامه خواهد داشت.


افزایش ۵۰۰ درصدی مبلغ اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ متروی قم

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: اوراق مشارکت پروژه کلان متروی قم با افزایش قابل توجه ۵۰۰ درصدی، معادل مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال توسط وزارت کشور تعیین شد.


برآورد هزینه احداث هر کیلومتر خط 2 مترو قم

هزینه بهاء تمام شده برای هر کیلومتر خط 2 مترو قم، تقریباً 40 الی 45 میلیون یورو برآورد می گردد.


آماده سازی کلیّات پیوست فرهنگی پروژه های سازمان قطار شهری قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: احداث و توسعه زيرساخت پروژه هاي زيربنايي، نقش مهم و موثري را در ارتقاء سطح فرهنگي و اجتماعي استفاده كنندگان و ساكنين مجاور، ايفاء ميكند.