ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

مونوريل قم تا اواسط نيمه دوم سال آينده مسافرگيري را آغاز خواهد كرد

01 بهمن 1394

معاون شهرسازي و امور زيربنايي شهرداري قم گفت:مونوريل قم تا اواسط نيمه دوم سال آينده مسافرگيري را آغاز خواهد كرد.

image

دكتر عليرضا قاري‌قرآن در ديدار شهردار قم با آيت الله سعيدي توليت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و امام جمعه قم گفت: شاخصه‌هاي توسعه كلان‌شهر قم به دليل وجود حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمكران با ساير شهرها تفاوت دارد.

وي افزود: بحث توسعه شهر قم روند رو به رشدي دارد و پروژه‌هايي كه به دليل مشكلات مالي متوقف شده بودند نيز فعال شده اند.

معاون شهردار قم گفت: آن‌چه شهرها را دچار مشكل مي‌كند توقف پروژه‌هاي عمراني است به همين دليل شهرداري قم تلاش كرد كه با جذب اعتبارات لازم اين پروژه‌ها را فعال كند و به بهره‌برداري برساند.

وي با اشاره به روند اجرايي پروژه مترو در قم گفت: متروي قم با پشتيباني اوراق مشاركت در بازه زماني دو ساله به بهره‌برداري خواهد رسيد.

قاري‌قرآن مسئله احداث مونوريل را مورد توجه قرار داد و گفت: براي پيگيري روند احداث مونوريل جلسات سنگيني با شوراي اسلامي شهر برگزار شده كه برخي از اعضا با اين طرح كاملا مخالف بودند و برخي‌ها نظرشان اين بود كه اين مونوريل تا پرديسان هم برود اما در نهايت محدوده كمتري براي آن در نظر گرفته شد و تا اواسط نيمه دوم سال آينده مسافرگيري را آغاز خواهيم كرد.

تگ ها :
آخرین اخبار

بازدید مدیران استان و شهرداری از پروژه های قطار شهری

استاندار قم: به واسطه زحمات همکاران  شهرداری و سازمان قطار شهری، اقدامات خوبی در پروژه مترو قم صورت گرفته است.


برق دار شدن فاز نخست خط یک مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهري قم، برق دار شدن فاز نخست خط یک مترو را گام مهمی در جهت راه اندازی و بهره برداری از این پروژه کلان در جهت خدمت رسانی به شهروندان دانست.


تبریک روز کارگر توسط مدیرعامل سازمان قطار شهری قم

انگشت باف مدیر عامل سازمان قطار شهري قم با صدور پیامی ضمن تقدیر از تلاش های کارگران زحمتکش پروژه های مترو و منوریل، فرا رسیدن هفته کار و کارگر را تبریک گفت.


استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در پروژه مترو قم

معاون بهره برداری سازمان قطار شهری قم: استفاده از توان و ظرفیت های شرکت های دانش بنیان و توانمند داخلی از ابتدای پروژه مترو قم تا کنون در اولویت های سازمان قطار شهری قرار داشته است.


تست و تحویل گیری موانع انتهایی خط یک مترو قم

معاون بهره برداریسازمان قطار شهری شهرداری قم از تأمین موانع انتهای پروژه خط یک مترو قم با استفاده از توان داخلی و تولیدکنندگان داخلی خبر داد.


آیت الله اعرافی: پیشرفت پروژه مترو قم نسبت به بازدید سال 1397 قابل توجه است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با حضور در ایستگاه مترو شهید مطهری ضمن بازدید از روند احداث این ایستگاه در جریان آخرین وضعیت اجرای پروژه بزرگ خط یک مترو قم قرار گرفت.


اتصال پردیسان به میدان 72 تن  توسط خط B متروی قم

دکترآقامیری: خط  Bمترو قم از سایت ۵۶۰ هکتاری آغاز و تا میدان ۷۲ تن ادامه خواهد داشت.


افزایش ۵۰۰ درصدی مبلغ اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ متروی قم

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: اوراق مشارکت پروژه کلان متروی قم با افزایش قابل توجه ۵۰۰ درصدی، معادل مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال توسط وزارت کشور تعیین شد.


برآورد هزینه احداث هر کیلومتر خط 2 مترو قم

هزینه بهاء تمام شده برای هر کیلومتر خط 2 مترو قم، تقریباً 40 الی 45 میلیون یورو برآورد می گردد.


آماده سازی کلیّات پیوست فرهنگی پروژه های سازمان قطار شهری قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: احداث و توسعه زيرساخت پروژه هاي زيربنايي، نقش مهم و موثري را در ارتقاء سطح فرهنگي و اجتماعي استفاده كنندگان و ساكنين مجاور، ايفاء ميكند.