ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

توديع و معارفه ي مدیر عامل سازمان قطار شهری قم

11 دی 1394

سید مهدی صادقی استاندار قم در جلسه معارفه مدیر عامل جدید سازمان قطار شهری شهرداری قم، طي سخناني از خدمات آقاي حكمت مدير عامل پيشين قطار شهري قدرداني كرد.

image

توديع و معارفه ي مدیر عامل سازمان قطار شهری قم

توديع و معارفه مدیر عامل سازمان قطار شهری قم طي جلسه اي به رياست استاندار قم انجام شد.

سید مهدی صادقی استاندار قم در جلسه معارفه مدیر عامل جدید سازمان قطار شهری شهرداری قم، طي سخناني از خدمات آقاي حكمت مدير عامل پيشين قطار شهري قدرداني كرد.

استاندار قم با اشاره به نياز كلانشهر قم به طرح هاي جامع حمل و نقل ريلي خاطرنشان كرد: بايستي با تسريع در اجراي پروژه هاي عظيم مترو و منوريل زمينه ي بهره مندي مردم قم و زائرين از آنها را فراهم نماييم.

وي همچنين به سوابق اجرايي ابراهيم نیلیه مديرعامل جديد قطار شهري قم در اجرا و بهره برداری از طرح های بزرگ اشاره كرد و افزود: پروژه های قطار شهری قم حاصل یک کار گروهی است و توفيق در آنها تنها با همراهی استانداری، شهرداری، شورای شهر و دستگاههای ذیربط و استفاده از همه ي ظرفیت های موجود عملیاتی می گردد.

صادقی تشکیل هیئت مدیره قطار شهری در اولین فرصت را ضروری قلمداد نمود و تصريح کرد: برای افزایش سرعت اجرای طرح ها بهتر است برنامه های مصوب را طبق زمانبندی پیش ببریم و برای ادامه کار تصمیمات مقتضی گرفته شود.

استاندار قم در پايان اين جلسه از زحمات سردار حكمت قدرداني و براي ابراهيم نیلیه مدير عامل جديد سازمان قطار شهري آرزوي توفيق نمود.

تگ ها :
آخرین اخبار

امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم


مترو و منوریل محور جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم

جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با محوریت موضوعات مرتبط با پروژه های حمل و نقل ریلی شهر قم در محل سازمان قطار شهری قم برگزار گردید.