توان مالی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی مترو قم/تلاش برای افتتاح مترو تا نیمه نخست ۱۴۰۰

شهردار قم گفت: به طور کلی می‌توان گفت پروژه قطار شهری بالغ بر هزار میلیارد تومان توان مالی دارد و بستری برای حرکت پرسرعت برای تکمیل پروژه را فراهم می‌کند.(تاریخ انتشار خبر 99/1/12)

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در جلسه شورای سازمان قطار شهری و معارفه سرپرست جدید سازمان، با اشاره به انتصاب سرپرست جدید سازمان قطار شهری قم با حکم استاندار، اظهار کرد: آقای درویشی در حوزه های مختلف عمرانی سوابق بسیار خوبی دارند و در استان‌های مختلف کشور کار کردند.

شهردار قم با اشاره به اشراف کامل سرپرست جدید سازمان قطار شهری در حوزه عمرانی و امور مرتبط با شهرداری، خاطرنشان کرد: آقای مهندس درویشی پشتکار بسیار بالایی داشته و ارتباط خوبی در پروژه‌های مختلف با پیمانکاران برقرار کرده و بستر پیشرفت قابل توجه پروژه‌های عمرانی را فراهم کرده است.

سقائیان‌نژاد با تاکید بر اینکه مترو بالغ بر ۲۷۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که عمدتا برای تجهیزات است، گفت: ۱۰۰میلیارد هم از اعتبارات ملی و شهرداری در اختیار پروژه بوده و برای سال ۹۹هم دنبال فروش اوراق به مبلغ ۳۰۰میلیارد تومان هستیم.

وی با تاکید بر اینکه ۴۰درصد پروژه هم ملک است، گفت: به طور کلی می‌توان گفت پروژه بالغ بر هزار میلیارد تومان توان مالی دارد و بستری برای حرکت پرسرعت جهت تکمیل پروژه را فراهم می‌کند.

شهردار قم به ارتباط خوب مهندس درویشی با شهرداری را مورد توجه قرار داد و افزود: طبق مصوبه شورای فنی باید تا پایان سال ۹۹فاز اول مترو به بهره‌برداری برسد اما به دلیل همین مسائل پیش‌آمده چندماهی پروژه به تاخیر می‌افتد و امید داریم در نیمه نخست سال ۱۴۰۰پروژه آماده بهره‌برداری شود.نظرات


ارسال نظر


ارتباط با ما
  • آدرس: قم ميدان ۷۲ تن - جنب بوستان فدك - روبروي استخر شهداي هفتم تير سازمان قطار شهری قم
  • تلفن: 025۳۶۶۵۳۰۴۶
  • پست الکترونیک: Info@QomURO.ir
ارتباط با مدیرعامل
تمامی حقوق محفوظ است. طراحی توسط: