پیشرفت کلی پروژه مترو در فاز اول۴۷درصد می باشد

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: پیشرفت کلی پروژه مترو در فاز اول ۴۷ درصد می باشد و اجرای پروژه در دو فاز تقسیم شد که تونل آن تا میدان ولیعصر تکمیل و تونل دستی هم تا میدان بقیه‌الله تکمیل شده است.(تاریخ انتشار 98/8/16)

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری قم به نقل از شهرنیوز، علیرضا قاری قرآن با اشاره به آخرین وضعیت پروژه مترو شهر قم، اظهار داشت: حفاری مکانیزه تونل مترو در سال ۹۵ به اتمام رسیده است و دستگاه حفار از تونل خارج شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه خط نخست مترو به طول ۱۴.۸ کیلومتر از قلعه کامکار تا مسجد مقدس جمکران اجرا می‌شود، ابراز کرد: ۱۴ ایستگاه در این مسیر پیش‌بینی‌شده است که در مجموع پیشرفت کلی پروژه مترو ۴۷ درصد در فاز اول می باشد.

قاری قرآن آخرین وضعیت خط دو مترو قم را مورد توجه قرار داد و افزود: خط دو به طول ۱۵.۵ کیلومتر و با ۱۲ ایستگاه پیش‌بینی‌شده است که فعلاً در شرایط انجام مطالعات قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه منوریل قم نیز در ۴.۷ کیلومتر و با شش ایستگاه در پیشرفت ۵۲ درصدی قرار دارد، یادآور شد: هنوز برنامه مشخصی برای تکمیل و بهره‌برداری منوریل وجود ندارد که در این موضوع نیازمند همکاری بیشتر مسئولان کشوری و استانی هستیم.

قاری قرآن با اشاره به تأمین دپو پارکینگ برای مترو قم، خاطرنشان کرد: در تیرماه سال ۹۷ خاک‌برداری آغاز شده و تاکنون از ۶۵۰ هزار مترمکعب خاک‌برداری ۵۵۰ هزار مترمکعب انجام شده است.

وی عنوان کرد: ۸ ایستگاه مترو قم در شرایط ساختمان با پیشرفت‌های مختلف در حال انجام است که برخی در مرحله نازک‌کاری قرار دارد.

قاری قرآن خاطرنشان کرد: پیشرفت کلی پروژه مترو ۴۷ درصد در فاز اول می باشد. اجرای پروژه مترو در دو فاز تقسیم شد که تونل آن تا میدان ولیعصر تکمیل و تونل دستی هم تا میدان بقیه‌الله تکمیل شده است. تونل تا مسجد جمکران حفاری دستی و ایستگاه‌های باقی مانده برای فاز دوم پیش بینی شده اند.

قاری قرآن با اشاره به پروژه مترو هم گفت: در ایستگاه a9 در مرحله نازک‌کاری هستیم؛ نقشه‌های فاز دو هم تکمیل و ابلاغ شده و کماکان منتظر بحث ابلاغ شورای عالی فنی برای قیمت پروژه هستیم که اگر انجام شود سرعت کار بسیار بالا خواهد رفت. در بخش‌هایی از پروژه روسازی مسیر هم شروع شده است.

معاون شهردار قم با تاکید بر اینکه سال گذشته و امسال اقدام ویژه‌ای در تامین مالی پروژه‌ها صورت گرفت، افزود: اگر در حوزه تملکات هم این گونه گام برداریم سرعت پروژه‌ها بسیار بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه در کل شهر قم در حال حاضر تعداد قابل توجهی پروژه در حال احداث می باشد گفت: باید در استان و شورا همه دست به دست هم دهند تا فضای کاری که شکل گرفته تقویت شود و شرایط لازم در شهر برای خدمت به مردم مهیا گردد. این در حالی است که کل کشور درگیر شرایط نامساعدی در حوزه اجرای پروژه های عمرانی است.


نظرات


ارسال نظر


ارتباط با ما
  • آدرس: قم ميدان ۷۲ تن - جنب بوستان فدك - روبروي استخر شهداي هفتم تير سازمان قطار شهری قم
  • تلفن: 025۳۶۶۵۳۰۴۶
  • پست الکترونیک: Info@QomURO.ir
ارتباط با مدیرعامل
تمامی حقوق محفوظ است. طراحی توسط: