اخذ مجوز انتشار 3000 میلیارد ریال اوراق مشارکت خط 1 مترو قم

مشاور عالی شهردار در امور حمل و نقل ریلی در بازدیدی که از پروژه مترو انجام شد ، بیان داشتند: برای تأمین بخشی از منابع مالی فاز 1 خط 1 مترو قم تضمین نامه 50 درصدی اصل و سود انتشار اوراق مشارکت مترو قم توسط دولت جمهوری اسلامی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور صادر گردید. (تاریخ انتشار 13/12/98)

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری قم، مهندس منصور درویشی مشاور عالی شهردار در امور حمل و نقل  ریلی در بازدیدی که از پروژه مترو انجام شد ، بیان داشتند: برای تأمین بخشی از منابع مالی فاز 1 خط 1 مترو قم تضمین نامه 50 درصدی اصل و سود انتشار اوراق مشارکت مترو قم توسط دولت جمهوری اسلامی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور در بهمن ماه سال جاری صادر گردید.

وی گفت: در سال گذشته به علت صدور دیر هنگام تضمین نامه 50 درصدی اوراق مشارکت سهم دولت که تقریبا در واپسین لحظات پایان سال 97 صورت پذیرفت، انتشار و عرضه اوراق مقدور نشد ولیکن الحمدلله در سال جاری با توجه به اهمیت انتشار اوراق مشارکت در تأمین مالی طرح قطار شهری، با پیگیری های مستمر و برگزاری جلسات متعدد مدیریتی این موضوع مرتفع گردید.

مهندس درویشی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی دولت در تخصیص و الویت بندی منابع مالی ادامه داد: ابتداً مقرر بود سازمان برنامه و بودجه کشور مبلغ اوراق 98 قطار شهری قم را به کمتر از نصف مبلغ درخواستی تقلیل دهد که با هماهنگی جناب آقای دکتر لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی ، نهایتاً مبلغ اوراق مترو قم بدون تغییر ابقا گردید.

مشاور عالی شهردار در امور حمل و نقل ریلی شهری تبیین داشت: در حال حاضر انتشار اوراق مشارکت یکی از اصلی ترین منابع تأمین مالی طرح های قطار شهری در کنار اعتبارات عمرانی، استفاده از منابع داخلی، فاینانس و ... می باشد که می تواند نقش چمشگیری در ساخت و توسعه پروژه های ریلی ایفا نماید.

ایشان با اشاره به زمان بهره برداری از فاز اول خط 1 مترو قم اظهار داشت: تمام منابع و امکانات مالی و اجرایی را در جهت بهره برداری از فاز 1 خط 1 مترو قم تا پایان سال 1399 بکار گرفته ایم وامیدواریم بتوانیم با تعامل پیمانکار و مشاور کارفرما مطابق برنامه زمانبندی، پروژه را پیش ببریم.


نظرات


ارسال نظر


ارتباط با ما
  • آدرس: قم ميدان ۷۲ تن - جنب بوستان فدك - روبروي استخر شهداي هفتم تير سازمان قطار شهری قم
  • تلفن: 025۳۶۶۵۳۰۴۶
  • پست الکترونیک: Info@QomURO.ir
ارتباط با مدیرعامل
تمامی حقوق محفوظ است. طراحی توسط: