40 درصد قرارداد مالی مترو به صورت غیرنقدی است

شهردار قم با بیان اینکه شهرداری نمی‌تواند خارج از چارچوب‌های مشخص شده شورای عالی فنی حرکت کند،گفت:تا پایان سال باید فاز اول مترو راه‌اندازی شود،شهرداری نزدیک به 650 میلیارد تومان برای مترو آماده کرده است.(تاریخ انتشار 1397/9/28)

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری به نقل از  شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد در جلسه بررسی مشکلات مترو قم که در سالن جلسات شهرداری قم و با حضور هاشمی سرپرست استانداری، حجت‌الاسلام والمسملین ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس و دیگر مسوولان و مدیران این پروژه برگزار شد، با بیان اینکه امروز با توجه به شرایط کشور پیمانکاران عمرانی تحت فشار هستند، گفت: تمام تلاش ما بر این است که دست به دست هم داده تا پیمانکار با قوت پروژه خود را پیش برده و به سرانجام برساند.

وی با بیان اینکه قرارداد مترو به شورای عالی فنی رفته و چارچوب‌هایی برای آن مشخص شده است، تصریح کرد: شهرداری نمی‌تواند خارج از چارچوب‌های مشخص شده شورای عالی فنی حرکت کند. چند خط قرمز برای پروژه مشخص شده که یکی از آنها این است که تا پایان سال باید فاز اول راه‌اندازی شود؛ شهرداری نزدیک به 650 میلیارد تومان برای مترو آماده کرده است.

شهردار قم با اشاره به اینکه 40 درصد قرارداد مالی مترو به صورت غیرنقدی است، افزود: در حوزه تجهیزات مشکل اصلی واگن است و خوشبختانه تامین واگن‌ها صورت گرفته اما در حوزه متروسیستم هیچ کاری نشده است.

سقائیان‌نژاد با اشاره به راه‌های رفع مشکل متروسیستم بیان کرد: باید از ظرفیت اعتباری که در چین به وجود آمده استفاده شده و مشکل متروسیستم حل شود و با این کار تنها معضل بحث ارز خواهد بود که آن هم قابل حل است.

وی با تاکید بر اینکه گردنه اصلی در تکمیل پروژه مترو تامین تجهیزات و کمک‌های مالی است خاطرنشان کرد: این امکان وجود دارد که در صورت همکاری و مشارکت مشکلات مترو حل شده و پروژه به سرانجام برسد.


نظرات


ارسال نظردسته بندی


آخرین اخبار

تامین حدود 50 درصد از تجهیزات متروی قم از کالای تولید داخل

  • 1397/10/19

تكميل پروژه مونوريل قم با جديت پيگيري شود

  • 1397/10/19

پیمانکار مترو در 6 ایستگاه به شدت فعال است

  • 1397/10/19

رکود در روند تکمیل پروژه مترو به ضرر پیمانکار و پروژه است

  • 1397/10/19

طلب 30 هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم از دولت/قرارگاه خاتم‌الانبیا دیدگاه اقتصادی در پروژه‌های عمرانی ندارد

  • 1397/10/19

40 درصد قرارداد مالی مترو به صورت غیرنقدی است

  • 1397/10/19

پیوندها

خبر نامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید.

ارتباط با ما
  • آدرس: قم ميدان ۷۲ تن - جنب بوستان فدك - روبروي استخر شهداي هفتم تير سازمان قطار شهری قم
  • تلفن: 025۳۶۶۵۳۰۴۶
  • پست الکترونیک: Info@QomURO.ir
ارسال پیام به سازمان
تمامی حقوق محفوظ است. طراحی توسط: