منابع مالی مترو قم از طریق فاینانس و اوراق مشارکت تأمین می‌شود

شهردار قم گفت: منابع مترو باید یا از طریق فاینانس یا از طریق اوراق تأمین شود و راه دیگری در این زمینه وجود ندارد.(تاریخ انتشار 1397/3/1)

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری به نقل از شهرنیوز، دکتر سقائیان‌نژاد در چهل و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر قم ، با اشاره به برنامه شهرداری برای تامین بخشی از تجهیزات قطار شهری قم از محل منابع یوزانس و فاینانس، اظهار کرد: رفتن به سمت اینکه از امکانات چینی‌ها برای تامین تجهیزات مترو استفاده کنیم یکی از اولویت‌ها است و به موازات آن مسیرهای دیگری نیز در حال پیگیری است.

شهردار قم با تاکید بر اینکه اولویت اصلی شهرداری استفاده از ظرفیت بوژن برای تجهیزات مترو است،خاطرنشان کرد: حرکتی که در این تفاهم‌نامه چین پیگیری می‌شود برای پشتیبانی است و اگر بحث تامین بوژن تصویب شود این کار را پیگیری نخواهیم کرد.

سقائیان‌نژاد تصریح کرد: ما که منابع نداریم با این روش در حال پیش‌بینی منابع هستیم؛ این منابع یا از طریق اوراق است یا فاینانس و این مساله امروز در کلان‌شهرها باب شده است با اینکه ما با احتیاط در این زمینه حرکت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه کلان‌شهرهای مختلف در دریافت تسهیلات فاینانس مسابقه گذاشته‌اند، تصریح کرد: ما در این زمینه با احتیاط حرکت می‌کنیم؛ چراکه به فکر بحث بازپرداخت آنها هستیم.

شهردار قم تصریح کرد: 330 میلیارد تومانی که در سال 94 انجام شده در حال پرداخت هستیم و مابقی شهرداری‌ها اقساط خود را پرداخت نکرده‌اند.

سقائیان‌نژاد اضافه کرد: این تفاهم‌نامه راهی است که اجازه ندهیم مسیر برای تامین منابع بسته شود؛ در این تفاهم‌نامه تمام منابع از محل شهرداری باید تامین شود و دولت در آن دخیل نیست.

وی با تاکید بر اینکه فاینانس تنها برای تجهیزات است، گفت: نه به عنوان نخستین راه‌حل بلکه به عنوان بخشی از برنامه در حال پیگیری مسیر نورینکو هستیم و بحث ما این است که برای تکمیل مترو در افق 98 از برنامه عقب نمانیم.


نظرات


ارسال نظردسته بندی


آخرین اخبار

منابع مالی مترو قم از طریق فاینانس و اوراق مشارکت تأمین می‌شود

  • 1397/03/20

استفاده از ظرفیت‌های ارزی برای اجرای پروژه‌های عمرانی شهر منطقی نیست

  • 1397/03/20

مجوز عقد تفاهم‌نامه با یکی از شرکت‌های چینی برای تامین تجهیزات قطار شهری قم

  • 1397/03/20

آغاز فروش اوراق مشاركت احداث و تكميل فاز يك خط قطار شهري قم

  • 1397/03/20

تکمیل فاز یک مترو قم در افق سال ۹۸

  • 1397/03/20

تایید موافقت‌نامه 3000 میلیارد ریالی اوراق مشارکت قطار شهری قم

  • 1397/03/20

پیوندها

خبر نامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید.

ارتباط با ما
  • آدرس: قم ميدان ۷۲ تن - جنب بوستان فدك - روبروي استخر شهداي هفتم تير سازمان قطار شهری قم
  • تلفن: 025۳۶۶۵۳۰۴۶
  • پست الکترونیک: Info@QomURO.ir
ارسال پیام به سازمان
تمامی حقوق محفوظ است. طراحی توسط: