ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

برنامه توسعه مترو قم به سمت مسجد مقدس جمکران

25 اردیبهشت 1402

تکمیل فاز نخست و توسعه فاز دوم خط 1 مترو قم نیازمند تخصیص و تزریق به موقع منابع مالی می باشد.

image

به گزارش واحد خبر سازمان قطار شهری شهرداری قم، سیدسجاد انوشه، معاون امور شهرداری‌ها به همراه مرضیه حصاری مدیر کل حمل ونقل سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور پس از برگزاری جلسه ای در دفتر دکتر سقائیان نژاد؛ با حضور در ایستگاه مترو شهید مطهری از نزدیک در جریان روند پیشرفت و تکمیل پروژه مترو قم  قرار گرفت.
در این بازدید محمد رضا انگشت باف، سرپرست سازمان قطار شهری قم گزارش اقدامات انجام شده در این پروژه ملی و استفاده حداکثری از تولیدات داخلی را به تفصیل بیان نمود و خواستار تخصیص اوراق مشارکت مکفی جهت توسعه خط 1 مترو به سمت مسجد مقدس جمکران طی برنامه اجرایی 3 ساله و خرید 3 رام قطار شد که جزو اصلی ترین الزامات بهره برداری فاز نخست خط 1 مترو قم می باشد.

عکس2

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، با مثبت ارزیابی کردن پیشرفت پروژه مترو قم در فاز نخست از بومی سازی تجهیزات ریلی در این پروژه نیز ابراز خوشحالی نمود و در تخصیص اوراق مشارکت سال 1402 به مترو قم، قول مساعدت حداکثری داد.

تگ ها :
آخرین اخبار

امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.


مترو قم در مقایسه با سایر شهرها

معاون مالی و پشتیبانی سازمان قطار شهری شهرداری قم: پیشرفت احداث خط 1 مترو قم در مقایسه با سایر خطوط قطار شهری کشور نسبتاً قابل قبول و متناسب با تخصیص اعتبارات دولتی و ... می باشد.


کاهش قابل توجه هزینه های اجرای تونل مکانیزه مترو قم

معاون فنی و اجرایی سازمان قطار شهری شهرداری قم: با استفاده از تجربه های شهرهای دیگر در ساخت و اجرای مترو و مدیریت هزینه ها،  شاهد کاهش قابل توجه هزینه های  اجرای تونل مکانیزه مترو قم بوده ایم.


وزارت کشور متولّی تأمین ناوگان مترو های کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم وزارت کشور را متولی اصلی تأمین ناوگان موردنیاز مترو در کشور دانست و گفت: شهرداری قم به‌منظور تأمین ناوگان خط یک مترو قم تعامل همه‌جانبه و پیگیری مستمر از وزارت کشور را در دستور کار داشته و دارد.


عدم مالکیت شهرداری قم در مورد دستگاه حفاری(TBM)

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: دستگاه حفاری تونل مکانیزه (TBM) بر اساس مفاد قرارداد و نظر مشاور وقت در مالکیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بوده و شهرداری مبلغ 6/4 میلیون یورو بابت تملک آن را پرداخت ننموده است.


مترو قم همگام با توسعه شهر هوشمند

مدیرعامل و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو بازدید نمودند.


بررسی مسائل مرتبط با خط 1 مترو قم

به میزبانی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و با حضور نمایندگان وزرات کشور، مشکلات و موانع راه اندازی فاز نخست مترو قم و همچنین توسعه به سمت مسجد مقدس جمکران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


مترو قم نماد فعالیت جهادی وانقلابی

مترو قم به عنوان یکی از نمادهای مهم فعالیت جهادی و انقلابی در شرایط تحریم کشور برای اثبات خودباوری و تکیه بر توان داخلی می باشد.


انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم

انتشار فراخوان عمومی خرید خدمات مشاوره امکان‌سنجی ادامه طرح منوریل قم


مترو و منوریل محور جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم

جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با محوریت موضوعات مرتبط با پروژه های حمل و نقل ریلی شهر قم در محل سازمان قطار شهری قم برگزار گردید.