ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

بازدید نماینده مردم قم و عضو هیأت رئیسه مجلس ازایستگاه میدان شهید مطهری

26 فروردین 1402

نماینده مردم شریف استان قم در مجلس شورای اسلامی و عضو هیأت رئیسه مجلس طی بازدیدی از ایستگاه میدان شهید مطهری در جریان آخرین وضعیت مترو قم قرار گرفت. (تاریخ انتشار1402/01/26)

image

به گزارش واحد خبر سازمان قطار شهری شهرداری قم، روز شنبه مورخ 1402/01/26نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و عضو هیأت رئیسه مجلس با حضور در ایستگاه میدان شهید مطهری، پیشرفت های صورت گرفته در مترو قم را مورد بررسی قرار داد.
 در این بازدید، سرپرست سازمان قطار شهری شهرداری قم ضمن استقبال و خوش آمد گویی، گزارش جامعی از اقدامات صورت گرفته از ابتدا تا کنون، خصوصاً 6 ماه  گذشته را ارائه نمود و خواستار استفاده از ظرفیت اختیارات و ارتباطات موثر نماینده مردم در مجلس با سایر نهادهای اجرایی و نظارتی و بودجه ای جهت تکمیل و بهره برداری هرچه سریعتر مترو به عنوان بزرگترین خدمت شهری به مردم شریف شهر مقدس قم شد.
دکتر امیر آبادی در پایان، با ابراز رضایت از تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در مترو قم، بر انجام تست گرم و راه اندازی هر چه سریعتر فاز نخست خط یک مترو تأکید نمود و دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان قم را زمان مناسبی برای بهره برداری از این پروژه کلان ملی دانسته و آمادگی خود را در خصوص پیگیری واگن مورد نیاز فاز نخست و همچنین تأمین اعتبار تکمیل و توسعه فاز دوم مترو به سمت جمکران اعلام نمود.
مترو

تگ ها :
آخرین اخبار

تست و تحویل گیری موانع انتهایی خط یک مترو قم

معاون بهره برداریسازمان قطار شهری شهرداری قم از تأمین موانع انتهای پروژه خط یک مترو قم با استفاده از توان داخلی و تولیدکنندگان داخلی خبر داد.


آیت الله اعرافی: پیشرفت پروژه مترو قم نسبت به بازدید سال 1397 قابل توجه است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با حضور در ایستگاه مترو شهید مطهری ضمن بازدید از روند احداث این ایستگاه در جریان آخرین وضعیت اجرای پروژه بزرگ خط یک مترو قم قرار گرفت.


اتصال پردیسان به میدان 72 تن  توسط خط B متروی قم

دکترآقامیری: خط  Bمترو قم از سایت ۵۶۰ هکتاری آغاز و تا میدان ۷۲ تن ادامه خواهد داشت.


افزایش ۵۰۰ درصدی مبلغ اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ متروی قم

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم گفت: اوراق مشارکت پروژه کلان متروی قم با افزایش قابل توجه ۵۰۰ درصدی، معادل مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال توسط وزارت کشور تعیین شد.


برآورد هزینه احداث هر کیلومتر خط 2 مترو قم

هزینه بهاء تمام شده برای هر کیلومتر خط 2 مترو قم، تقریباً 40 الی 45 میلیون یورو برآورد می گردد.


آماده سازی کلیّات پیوست فرهنگی پروژه های سازمان قطار شهری قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: احداث و توسعه زيرساخت پروژه هاي زيربنايي، نقش مهم و موثري را در ارتقاء سطح فرهنگي و اجتماعي استفاده كنندگان و ساكنين مجاور، ايفاء ميكند.


پله برقی های ایستگاه کشاورز در مسیر نصب و راه اندازی

تجهیزات و قطعات پله برقی های ایستگاه کشاورز با پیگیری های صورت گرفته از وزارت صمت و گمرک، ترخیص و به محل کارخانه سازنده حمل شده است.


برگزاری جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم در آذر ماه

جلسه هیأت مدیره سازمان قطار شهری قم با محوریت پروژه منوریل در سالن جلسات این سازمان برگزار گردید.


بهره برداری ایمن از مترو قم با تأمین سامانه سیگنالینگ

سید امید خداشناس: هدف اصلی احداث خط 1 مترو قم اتصال مناطق محروم و کم برخوردار به حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران می باشد.


امکان سنجی مجدد خط B مترو قم

مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری قم: افزایش طول مسیر و تعداد ایستگاه های خط B متروقم پس از بررسی توسط مشاور و موافقت مراجع بالا دستی قطعی می باشد.