ســـازمــان قطار شهــری قــم

Qom Urban Railway Organization

همبستگی عامل پیشرفت مترو قم/آمادگی بهره برداری از فاز نخست با تأمین واگن

18 اسفند 1401

مسئولین استانی و شهری و مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در جریان بازدید از فاز نخست خط یک مترو قم با جدیت بر راه اندازی و بهره برداری مترو در آینده ای نزدیک تأکید نمودند. (تاریخ انتشار 1401/۱2/18)

image

به گزارش واحد خبر سازمان قطار شهری شهرداری قم، استاندار به همراه شهردار قم، معاون هماهنگی قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)، رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قم ومعاونین استانداری و شهرداری از فاز نخست خط یک مترو قم بازدید و از نزدیک در جریان مقدمات بهره برداری این پروژه ملی   قرار گرفت.
 در این بازدید محمد رضا انگشت باف، سرپرست سازمان قطار شهری قم ضمن ارائه گزارش آخرین وضعیت پروژه در بخش های سیویل و تجهیزات، به تشریح اقدامات انجام شده پرداخت و از آمادگی کامل مجموعه جهت راه اندازی فاز نخست خط یک مترو قم در صورت تأمین ناوگان در نیمه نخست سال 1402، خبر داد.
دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم نیز با بیان اینکه مشکلی در بحث تأمین منابع مالی پروژه مترو وجود ندارد، بر همکاری مجموعه کارفرما در جهت برطرف کردن اندک موانع باقیمانده تأکید نمود و افزود: برای هدف مهم تأمین 3 رام قطار اولیه نیز نیاز به حمایت همه جانبه دولتمردان می باشد.
سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم، با اشاره به پیشرفت قابل توجه ماه های اخیر پروژه مترو قم و تقدیراز همه دست اندرکاران پروژه، بر توسعه مترو تأکید و عنوان نمود: چنانچه واگن های مورد نیاز با حمایت مراجع ذیربط در اختیار سازمان قطار شهری قرار گیرد، آمادگی افتتاح فاز نخست خط یک مترو در سفر دوم ریاست جمهور وجود دارد.
جانشین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) نیز، با اشاره به اتفاقات مثبت ماه های گذشته در مترو قم، عنوان نمود: هیچ مانعی از قبیل تحریم های ظالمانه نمی تواند عامل توقف و پیشرفت عمرانی کشور شود.
در ادامه پس از بازدید مسیر فاز نخست و دو ایستگاه مطهری و کشاورز؛ تمامی مدیران حاضر برای بهینه نمودن مسیر خط یک مترو قم و همچنین تحقق هدف تسهیل در جا به جایی زائرین و مجاورین حرم کریمه اهل بیت(س) بر تکمیل ایستگاه A1 و راه اندازی فاز دوم مسیر حد فاصل میدان شهید مطهری تا مسجد مقدس جمکران، تأکید نمودند.
.
 

تگ ها :
آخرین اخبار

بازدید اعضاء شورای اسلامی شهر قم از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو

در روزهای آغازین سال 1402 اعضاء شورای اسلامی شهر مقدس قم طی بازدیدی از ایستگاه میدان شهید مطهری مترو، رضایت خود را از پیشرفت های صورت گرفته در این پروژه کلان شهری اعلام نمودند. (تاریخ انتشار ۱۴۰2/01/07)


بازدید نوروزی از کارگاه های دپو و پارکینگ مترو

سرپرست سازمان قطار شهری در دومین روزی کاری سال 1402 با حضور در دپو و پارکینگ مترو پیشرفت جبهات کاری فعال را مورد ارزیابی قرار داد. (تاریخ انتشار ۱۴۰2/01/06)


بازدید اعضاء قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت (سلام الله علیها) از پروژه مترو قم

اعضاء قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت (سلام الله علیها)، از ایستگاه میدان شهید مطهری بازدید نمودند. (تاریخ انتشار ۱۴۰۱/12/27)


بازدید بازرس کل استان قم از مترو/ مترو قم در انتظار تأمین واگن

بازرس کل استان قم طی بازدیدی از مترو قم، پیشرفتهای حاصل در این پروژه را چشمگیر و باعث افتخار دانست. (تاریخ انتشار 1401/12/08)


ارتباط دانشگاه و قطار شهری قم

بازدید رئیس و جمعی از اساتید دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران از پروژه مترو قم. (تاریخ انتشار۱۴۰۱/۱۱/۲۰) 


فعالیت شبانه روزی کارگاه های مترو قم با وجود برودت هوا

سرمای زیر صفر درجه در شهر قم نتوانست مانع از پیشرفت و فعالیت شبانه روزی  پروژه مترو شود. (تاریخ انتشار۱۴۰۱/۱۰/۲۵)


راه اندازی مونوریل قم / حمایت مردم و هم افزایی ذینفعان

سرپرست سازمان قطار شهری قم: تکمیل پروژه مونوریل جزو مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان قم می باشد و لیکن برای تکمیل و راه اندازی نیاز به حمایت مردمی و هم افزایی ذینفعان داریم. ( تاریخ انتشار ۱۸/ ۱۰ /۱۴۰۱)


رضایت از پیشرفت پروژه مترو قم

دادستان شهر مقدس قم طی بازدیدی از مترو قم، از پیشرفتهای حاصل شده در این پروژه ابراز خرسندی نمود. (تاریخ انتشار ۱۴۰۱/۱۰/۱۳)


تأمین واگن های متروی قم توسط وزارت کشور

در مراسم گرامیداشت روز ملی حمل و نقل در شهر مقدس مشهد، قرارداد تأمین واگن های متروی قم به ارزش بالغ بر ۲۸۰۰۰ میلیارد ریال با حضور رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور توسط وزارت کشور به شهرداری قم تنفیذ گردید. (تاریخ انتشار۱۴۰۱/۰۹/۳۰)


جلسه مشترک اعضاء اتحادیه قطار شهری کشور در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی

رسیدگی به مشکلات بودجه ای و عمرانی قطار شهری های کشور که در جلسه کمیسون عمران مجلس شورای اسلامی با حضور مدیران عامل سازمان های قطار شهری برگزار گردید.(تاریخ انتشار۱۴۰۱/۰۹/۱۶)