فاز نخست متروي قم سال آينده افتتاح مي شود

دكتر سقائيان نژاد شهردار قم از بهره برداري فاز نخست متروي شهر قم در سال آينده خبر داد. (95/3/23)

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری قم به نقل از شهر نيوز ، دكتر سقائيان نژاد روز يكشنبه مورخ 23 خرداد  در حاشيه بازديد استاندار و جمعي از مسئولان استان از طرح هاي عمران شهري قم اظهار داشت: مجموعه مديريت شهري اهتمام ويژه اي براي بهره برداري از فاز نخست قطار شهري در زمان مقرر دارد و در صورت حل مشكل واگن ها، معارضات و املاك در مسير ايستگاه ها، فاز نخست مترو حد فاصل قلعه كامكار تا ميدان مطهري در سال آينده مورد بهره برداري قرار مي گيرد.

وي افزود: خط مترو قم با ۱۴.۵ كيلومتر طول از قلعه كامكار تا مسجد مقدس جمكران با ۱۴ ايستگاه در حال احداث است كه در ايستگاه ميدان مطهري مركز تبادل خطوط مترو، منوريل و اتوبوس خواهد بود.

شهردار قم خاطر نشان كرد: حفاري تونل خط مترو قم با استفاده از دستگاه تي بي ام به قطر ۹.۳۹ متر به صورت مكانيزه انجام مي شود كه تاكنون بيش از هفت كيلومتر از حفاري خط انجام شده و تنها ۲.۷ كيلومتر باقي مانده است.

سقائيان نژاد افزود: بيشترين فاصله ايستگاه هاي خط مترو قم يك هزار و ۲۰۰ متر و حداقل فاصله نيز ۷۰۰ متر است كه طي برنامه ريزي شهرداري قرار است در فاز نخست ۴.۵ كيلومتر از اين طرح از قلعه كامكار تا ميدان مطهري با سه ايستگاه و چهار قطار افتتاح شود.

وي در ادامه با تاكيد بر لزوم تقويت تعامل و هماهنگي بيش از پيش ميان دستگاه ها و مجموعه هاي مختلف قم براي تسريع در روند بهره برداري از طرح هاي شهري، خاطرنشان كرد: در سال گذشته بسياري از طرح هاي نيمه تمام قم مجددا فعال شد و اين طرح ها در سال جاري بايد به بهره برداري برسد.نظرات


ارسال نظر


ارتباط با ما
  • آدرس: قم ميدان ۷۲ تن - جنب بوستان فدك - روبروي استخر شهداي هفتم تير سازمان قطار شهری قم
  • تلفن: 025۳۶۶۵۳۰۴۶
  • پست الکترونیک: Info@QomURO.ir
ارتباط با مدیرعامل
تمامی حقوق محفوظ است. طراحی توسط: