بازدید مدیرعامل اتحادیه قطار شهری‌های کشور از پروژه قطار شهری قم

بازدید مدیرعامل اتحادیه قطار شهری‌های کشور از پروژه قطار شهری قم و ایستگاه‌های اصلی و عبوری متروی قم انجام شد.

بازدید مدیرعامل اتحادیه قطار شهری‌های کشور از پروژه قطار شهری قم
بازدید مدیرعامل اتحادیه قطار شهری‌های کشور از پروژه قطار شهری قم و ایستگاه‌های اصلی و عبوری متروی قم برگزار شد.
به گزارش شهرنیوز، اردشیر احمدزاده مدیرعامل اتحادیه قطار شهری‌های کشور  و طاهر‌زاده مشاور مدیرعامل متروی تهران از پروژه مترو قم بازدید کردند.
در این بازدید فضاهای اجرایی که در حال حاضر در پروژه مترو در حال انجام است از ایستگاه پایانه و دپو تا ایستگاه a9 که فاز اول پروژه محسوب می‌شود بازدید به‌عمل‌آمده و عملیات روسازی  ریل‌گذاری مسیر نیز مورد مشاهده قرار گرفت.
مقدار پیشرفت اجرایی ایستگاه‌های قطار شهری قم نیز با حضور اتحادیه قطارشهری های کشور بررسی شد.
بررسی مطالعات انجام‌شده در قم نیز ازجمله در حوزه‌های ابزاربندی و اجرای تونل‌ها به‌صورت تک و دوقلو و بحث‌های سایش ریل‌ها و مطالعات ارتعاشی در دستور کار اتحادیه قطارشهری ها قرار گرفت.
در جریان این بازدید مقرر شد استفاده از پابندهایی که در مطالعات ارتعاشی که در قم و  تحت مدیریت و همکاری دانشگاه اصفهان انجام‌شده است به سایر قطار شهری‌های کشور نیز پرزنت شود.
در معماری ایستگاه a9 هم که نزدیک حرم واقع‌شده سعی شده است معماری به فضای معنوی پیرامونی حرم نزدیک باشد که این موضوع موردتوجه مسئولان اتحادیه قطار شهری‌های کشور قرارگرفته و از آن استقبال کردند.
 طبق قانون سامانه حمل‌ونقل ریلی یکی از کارهای اتحادیه قطار شهری‌های کشور مستندسازی تجربیات قطار شهری‌ها در شهرهای مختلف و ارائه آن‌ها در قالب پیشنهاد به  وزارت کشور است .


نظرات


ارسال نظر


ارتباط با ما
  • آدرس: قم ميدان ۷۲ تن - جنب بوستان فدك - روبروي استخر شهداي هفتم تير سازمان قطار شهری قم
  • تلفن: 025۳۶۶۵۳۰۴۶
  • پست الکترونیک: Info@QomURO.ir
ارتباط با مدیرعامل
تمامی حقوق محفوظ است. طراحی توسط: