پیام تبریک مهندس درویشی به مناسبت ولادت حضرت علی(علیه السلام) و روز پدر

مشاور عالی شهردار قم در امور حمل و نقل ریلی در پیامی ولادت حضرت علی(علیه السلام) و روز پدر را تبریک گفت. (تاریخ انتشار 98/12/17)

به گزارش روابط عمومی سازمان قطارشهری قم ،در پیام مهندس منصور درویشی آمده است:

به نام آفریدگار یکتا

امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) می ‌فرمایند:«بِرُّ الوالِدَینِ أکبَرُ فَریضَةٍ ؛ نیکی به پدر و مادر بزرگ ‌ترین فریضه است».

 سیزدهم رجب خجسته زادروز بزرگ‌مردی است که ولادت و شهادتش در خانه خدا بود. در کعبه زاده شد و در محراب مسجد کوفه به شهادت رسید و در میانه این دو، عمری است گرانبها، که در سایه تربیت ناب نبوی، وجود گرانقدر حضرتش را تا اسوه تقوی و پرهیزگاری، حکمت و دیانت، شجاعت و عدالت، جهاد و شهادت، تعالی بخشید و مظهر جوانمردی و رادمردی لقب داد.

در مکتب متعالی امام نخست شیعیان، آن پدر یتیمان و حامی ستمدیدگان، مردانی تربیت شدند که رسم پدر بودن را از سیره ارزشمند او آموختند و میلاد مولایشان را روز پدر نامیدند تا منش و زندگانی آن حضرت، آینه‌ای ماندگار برای تمام جوانمردان روزگار شود.

سالروز ولادت با سعادت حضرت علی(علیه السلام) را به تمام پدران بزرگوار، به ویژه پدران معظم شهیدان تبریک و تهنیت می‌گویم و زندگی عزتمندانه مردان غیور ایران اسلامی را در ظلّ آیین علوی ، آرزومندم. امید که پروردگار متعال شایستگی پیروی راستین از رفتار، گفتار و کردار آن سرچشمه حقیقت و معرفت را نصیب همه ما گرداند.


نظرات


ارسال نظر


ارتباط با ما
  • آدرس: قم ميدان ۷۲ تن - جنب بوستان فدك - روبروي استخر شهداي هفتم تير سازمان قطار شهری قم
  • تلفن: 025۳۶۶۵۳۰۴۶
  • پست الکترونیک: Info@QomURO.ir
ارتباط با مدیرعامل
تمامی حقوق محفوظ است. طراحی توسط: