تامین حدود 50 درصد از تجهیزات متروی قم از کالای تولید داخل

قاری قرآن اذعان کرد: اگر مصالح و تجهیزاتی که در استان تولید می شود مشخصات لازم را داشته باشد، پیمانکار بدون نیاز به الزام خاصی آن را تهیه خواهد کرد .(تاریخ انتشار 1397/10/12)

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری به نقل از  شهرنیوز، علیرضا قاری قرآن معاون فنی عمرانی شهردار قم در خصوص استفاده از مصالح، تجهیزات و ملزومات تولید شده داخل کشور بویژه تولیدات استان قم در پروژه های عمرانی  با تأکید بر اینکه شهرداری در انتخاب مصالح و تجهیزات مورد نیاز پروژه ها دخیل نیست و پیمانکار این کار را انجام می دهد، اظهار کرد: ضوابط قرارداد به ما می گوید که نمی توانیم برای پیمانکار برند مشخص کنیم و در این موارد رقابت مطرح است.

وی با اشاره به اینکه فرایند مناقصه با ملزم کردن پیمانکار به استفاده از مصالح خاص با مشکل مواجه می شود، افزود: پیمانکار می گوید اگر از این برند استفاده کنم برای من ارزانتر است و ما فقط درباره مشخصات فنی و استاندارد می توانیم نظر بدهیم نه برند.

قاری قرآن اذعان کرد: اگر مصالح و تجهیزاتی که در استان تولید می شود مشخصات لازم را داشته باشد، پیمانکار بدون نیاز به الزام خاصی آن را تهیه خواهد کرد چرا که حداقل از نظر هزینه حمل و نقل اقتصادی تر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده ای از تجهیزات در قرارداد متروی قم اروپایی پیش بینی شده بود، اظهار داشت: به دلیل تحولات اخیر اقتصادی، استراتژی را در این ابر پروژه تغییر دادیم و سیاست اینطور شد که اولویت باید با کالای تولید داخل باشد و هر چه که امکان تهیه آن از داخل نیست از تولیداتی چینی استفاده شود.

معاون فنی عمرانی شهردار قم افزود: با این سیاست جدید نزدیک 50 درصد از تجهیزات و ملزوماتی که در قرارداد قرار بود اروپایی تهیه شود از تولیدات داخل استفاده شد.

قاری قرآن گفت: از نظر قیمت تفاوت چندانی میان تهیه تجهیزات داخلی و خارجی نیست اما حسن استفاده از تولیدات داخلی ایجاد اشتغال در کشور است.

وی با اشاره به اینکه قم در زمینه تولید کالاهایی مانند سیمان، بتن و سنگ ظرفیتهای خوبی دارد، اظهار داشت: با این حال در برخی ملزومات مانند تجهیزات الکتریکی نمی توانیم خود را به تولیدات استان محدود کنیم.


نظرات


ارسال نظردسته بندی


آخرین اخبار

تامین حدود 50 درصد از تجهیزات متروی قم از کالای تولید داخل

  • 1397/10/19

تكميل پروژه مونوريل قم با جديت پيگيري شود

  • 1397/10/19

پیمانکار مترو در 6 ایستگاه به شدت فعال است

  • 1397/10/19

رکود در روند تکمیل پروژه مترو به ضرر پیمانکار و پروژه است

  • 1397/10/19

طلب 30 هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم از دولت/قرارگاه خاتم‌الانبیا دیدگاه اقتصادی در پروژه‌های عمرانی ندارد

  • 1397/10/19

40 درصد قرارداد مالی مترو به صورت غیرنقدی است

  • 1397/10/19

پیوندها

خبر نامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید.

ارتباط با ما
  • آدرس: قم ميدان ۷۲ تن - جنب بوستان فدك - روبروي استخر شهداي هفتم تير سازمان قطار شهری قم
  • تلفن: 025۳۶۶۵۳۰۴۶
  • پست الکترونیک: Info@QomURO.ir
ارسال پیام به سازمان
تمامی حقوق محفوظ است. طراحی توسط: