فاز اول مترو قم تا پایان سال 97 به مرز راه‌اندازی می‌رسد

معاون فنی و عمران شهرداری قم گفت: تامین تجهیزات مترو که شامل بحث برق، سیگنالینگ، تهیه واگن‌ها و... در دستور کار پیمانکار است و امیدواریم تا پایان سال 97 فاز اول را به مرز راه‌اندازی برسانیم و در این شرایط باید حداقل سه قطار داشته باشیم.(تاریخ انتشار 1397/5/13)

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری به نقل از شهرنیوز، علیرضا قاری قرآن با بیان اینکه خط اول قطار شهری قم از قلعه‌کامکار تا مسجد مقدس جمکران به طول 14.5 کیلومتر در دو فاز در حال احداث است، گفت: فاز اول این پروژه حدود 6 کیلومتر را شامل می‌شود.

معاون فنی و عمران شهرداری قم با تاکید بر اینکه حفاری 12 کیلومتر از مسیر به صورت مکانیزه انجام شده است، خاطرنشان کرد: باقی مسیر به صورت دستی در حال حفاری است.

قاری قرآن با بیان اینکه 6 ایستگاه در فاز اول راه‌اندازی خواهد شد که به مرور در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد، گفت: دو ایستگاه به صورت کامل و 4 ایستگاه در حد سفت‌کاری برای عبور قطار در اختیار قرار خواهد گرفت.

وی اذعان کرد: دو مورد از ایستگاه‌ها در مراحل نهایی است و مابقی به صورت زیرسطحی در حال احداث است؛ با توجه به مسائل ترافیکی مجبور هستیم که کار را به صورت زیرسطحی انجام دهیم.

معاون فنی و عمران شهرداری قم تصریح کرد: در بخش تجهیزات نیز که شامل بحث برق، سیگنالینگ، تهیه واگن‌ها و... در دستور کار پیمانکار است و امیدواریم تا پایان سال 97 فاز اول را به مرز راه‌اندازی برسانیم و در این شرایط باید حداقل سه قطار داشته باشیم.

قاری قرآن اضافه کرد: البته برخی مسائل همچون تغییر نرخ دلار و... ممکن است پروژه را دچار وقفه کند اما پیگیری انجام شده تا بتوانیم طبق هدف‌گذاری به برنامه دست پیدا کنیم و پس از این بخش نیز تکمیل فاز دوم پروژه را به شرط تامین منابع مالی در دستور کار خواهیم داشت.


نظرات


ارسال نظردسته بندی


آخرین اخبار

تامین حدود 50 درصد از تجهیزات متروی قم از کالای تولید داخل

  • 1397/10/19

تكميل پروژه مونوريل قم با جديت پيگيري شود

  • 1397/10/19

پیمانکار مترو در 6 ایستگاه به شدت فعال است

  • 1397/10/19

رکود در روند تکمیل پروژه مترو به ضرر پیمانکار و پروژه است

  • 1397/10/19

طلب 30 هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم از دولت/قرارگاه خاتم‌الانبیا دیدگاه اقتصادی در پروژه‌های عمرانی ندارد

  • 1397/10/19

40 درصد قرارداد مالی مترو به صورت غیرنقدی است

  • 1397/10/19

پیوندها

خبر نامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید.

ارتباط با ما
  • آدرس: قم ميدان ۷۲ تن - جنب بوستان فدك - روبروي استخر شهداي هفتم تير سازمان قطار شهری قم
  • تلفن: 025۳۶۶۵۳۰۴۶
  • پست الکترونیک: Info@QomURO.ir
ارسال پیام به سازمان
تمامی حقوق محفوظ است. طراحی توسط: