تکمیل فاز یک مترو قم در افق سال ۹۸

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: طبق پیش‌بینی‌ها اگر در سال ۹۷ فعالیتهای فاز یک مترو به لحاظ ساخت تکمیل شود در افق ۹۸ بهره‌برداری از 6 ایستگاه مترو از قلعه کامکار تا میدان شهید مطهری ممکن می‌شود.(تاریخ انتشار 1397/2/16)

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری به نقل از شهر نیوز، علیرضا قاری قرآن با اشاره به روند ادامه پروژه منوریل قم اظهار داشت: این پروژه مسائل پیچیده‌ای داشته و نیازمند اصلاحات حقوقی است.

وی افزود: زمان و مبلغ قرارداد پروژه منوریل به اتمام رسیده و تعهدات و تغییرات مختلفی در آن انجام‌ شده است که همه این مسائل ادامه کار را مختل کرده و به همین جهت کار وارد اصلاح قرارداد شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: در یک پروسه هشت‌ماهه با پیمانکار مشاور، صورت‌جلسه‌ای تشکیل شد که این صورت‌جلسه نیازمند تأیید سازمان‌های بالادستی همچون دیوان محاسبات کشور و سازمان بازرسی است که این صورت‌جلسه مبنای کار برای تکمیل این پروژه است.

قاری قرآن بیان کرد: طبق جلساتی که با دیوان محاسبات در حال انجام است در دو ماه آینده صورت‌جلسه به پیمانکار ابلاغ می‌شود تا با حل نواقص موجود، 4/7 کیلومتر منوریل قم به بهره‌برداری برسد.

وی مباحث دیگر منوریل همچون چگونگی مسافرگیری را مربوط به بخش سیاست‌گذاری آن دانست و عنوان کرد: علاوه بر تمام این فعالیت‌ها بالغ‌ بر 100 تا 150 میلیارد تومان منابع مالی نیاز بوده که با تمام این موارد، تصمیم بر تکمیل این پروژه از فرهنگیان تا ایستگاه شهید مطهری است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم تصریح کرد: در حال حاضر دو واگن برای منوریل موجود بوده که نیازمند اضافه شدن چهار واگن دیگر و دو رام سه واگنِ است، همچنین پس از اتمام این فعالیت‌ها، تست و آزمایش منوریل قبل از بهره‌برداری در دستور کار قرار می‌گیرد.

قاری قرآن بابیان وضعیت کنونی مترو قم، ابراز کرد: به جهت تمرکز روی فاز یک خط یک مترو و تمرکز منابع روی این قسمت، شروع عملیات خط دو در حال حاضر انجام‌نشده و به‌محض تکمیل پروژه‌های کنونی، پروژه خط دو با منابع مالی مختص خود به انجام می‌رسد.

وی تأکید کرد: طبق قرارداد شهرداری با شورای فنی، اگر شهرداری تعهدات خود را در فاز یک مترو انجام دهد، فاز بعدی آن نیز ادامه پیدا می‌کند و تا به امروز حدود 34 درصد از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده تکمیل‌شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم بابیان حساسیت‌های موجود درروند تکمیل پروژه مترو، خاطرنشان کرد: طبق پیش‌بینی‌ها، اگر در سال 97 فعالیتهای فاز یک مترو به لحاظ ساخت تکمیل شود، در افق 98، بهره‌برداری از 6 ایستگاه مترو از قلعه کامکار تا میدان شهید مطهری ممکن می‌شود.

قاری قرآن بیان کرد: درزمینهٔ خرید واگن‌های مترو، مسائلی وجود دارد که خرید کالای ایرانی و یا خارجی ازجمله آن‌هاست و در صورت محقق شدن تمام پیش‌بینی‌ها و انجام تمام فعالیت‌ها به نحو احسن، در افق 98 کار فاز یک مترو به اتمام می‌رسد که ممکن است در ابتدا یا اواسط یا انتهای سال 98 این اتفاق بیفتد.


نظرات


ارسال نظردسته بندی


آخرین اخبار

تامین حدود 50 درصد از تجهیزات متروی قم از کالای تولید داخل

  • 1397/10/19

تكميل پروژه مونوريل قم با جديت پيگيري شود

  • 1397/10/19

پیمانکار مترو در 6 ایستگاه به شدت فعال است

  • 1397/10/19

رکود در روند تکمیل پروژه مترو به ضرر پیمانکار و پروژه است

  • 1397/10/19

طلب 30 هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم از دولت/قرارگاه خاتم‌الانبیا دیدگاه اقتصادی در پروژه‌های عمرانی ندارد

  • 1397/10/19

40 درصد قرارداد مالی مترو به صورت غیرنقدی است

  • 1397/10/19

پیوندها

خبر نامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید.

ارتباط با ما
  • آدرس: قم ميدان ۷۲ تن - جنب بوستان فدك - روبروي استخر شهداي هفتم تير سازمان قطار شهری قم
  • تلفن: 025۳۶۶۵۳۰۴۶
  • پست الکترونیک: Info@QomURO.ir
ارسال پیام به سازمان
تمامی حقوق محفوظ است. طراحی توسط: