گنجاندن ردیف اعتباری خط 2 مترو قم در لایحه بودجه 97 کشور

سرپرست سازمان قطار شهری قم از گنجاندن ردیف اعتباری خط 2 مترو قم در لایحه بودجه سال 97 کشور خبر داد. (تاریخ انتشار 1396/9/29)

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان قطار شهری قم، علیرضا قاری قرآن با اشاره به جزئیات خط 2 متروی قم، گفت: با مصوب شدن خط 2 مترو قم در شورای عالی هماهنگی ترافیک کشور به طول 15.2 کیلومتر و با 12 ایستگاه، اقدامات لازم در خصوص اخذ مجوز ماده 23 قانون الحاق بخشی از مقررات مالی دولت با جدیت پیگیری شد که نهایتاً خط 2 مترو قم در قانون بودجه سال 97 دولت گنجانده شد.

وی افزود: با مصوبه شورای عالی ترافیک، خط 2 مترو قم حدفاصل پردیسان تا سه راه بازار قطعی شد که طبق برآورد زمانی عملیات احداث این خط در اوایل سال آینده آغاز خواهد شد.

قاری قرآن ادامه داد: با قطعی شدن این مصوبه ،مراحل اخذ مجوزات لازم برای تعیین پیمانکار در حال پیگیری است که همزمان پیمانکار خط A در حال دمونتاژ و اورهال دستگاه حفاری و آماده سازی انتقال آن به پردیسان می باشد.

سرپرست سازمان قطار شهری قم با اشاره به برآورد حدود 30000 میلیارد ریالی ساخت خط 2 مترو و اهمیت اخذ این مجوز، افزود: برای تأمین منابع مالی این خط در نظر داریم از فاینانس استفاده نموده که با ورود خط 2 مترو به لایحه بودجه کشور، دولت50 درصد از هزینه ساخت این پروژه را متقبل خواهد شد.

وی اظهار داشت: با توجه به سیاست انقباضی بودجه 97 دولت و همزمان کاهش چشمگیر اعتبارات عمرانی، قبول طرح جدید از سوی دولت به دشواری و با پیگیری همه جانبه مسئولین شهری و استانی توسط سازمان قطار شهری قم میسر گردید.

قاری قرآن با اشاره به هزینه های بسیار سنگین احداث پروژه های ریلی شهری، گفت: برای خطوط قطار شهری قم در بودجه سال آینده تنها مبلغ 260 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که نسبت به سال گذشته این اعتبار 50 درصد کاهش داشته و این در حالی است که برای احداث و راه اندازی فاز اول خط A، حداقل مبلغ 6000 میلیارد ریال نیاز است که سهم 50 درصدی دولت معادل  3000 میلیارد ریال می باشد که بایست در بودجه سال 97 کل کشور دیده شود.

قاری قرآن با تصریح اهمیت نقش خط 2 مترو در کاهش بار ترافیکی شهر قم، ادامه داد: این خط از پردیسان آغاز و با عبور از شهرک مهدیه، شهرک قدس، بلوار شهید صدوقی و خیابان صفائیه و ارم و در نهایت به چهارراه بازار ختم می شود و مراکز مسکونی و تجاری و اداری مهم شهری را در بر می گیرد.


نظرات


ارسال نظردسته بندی


آخرین اخبار

تامین حدود 50 درصد از تجهیزات متروی قم از کالای تولید داخل

  • 1397/10/19

تكميل پروژه مونوريل قم با جديت پيگيري شود

  • 1397/10/19

پیمانکار مترو در 6 ایستگاه به شدت فعال است

  • 1397/10/19

رکود در روند تکمیل پروژه مترو به ضرر پیمانکار و پروژه است

  • 1397/10/19

طلب 30 هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم از دولت/قرارگاه خاتم‌الانبیا دیدگاه اقتصادی در پروژه‌های عمرانی ندارد

  • 1397/10/19

40 درصد قرارداد مالی مترو به صورت غیرنقدی است

  • 1397/10/19

پیوندها

خبر نامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید.

ارتباط با ما
  • آدرس: قم ميدان ۷۲ تن - جنب بوستان فدك - روبروي استخر شهداي هفتم تير سازمان قطار شهری قم
  • تلفن: 025۳۶۶۵۳۰۴۶
  • پست الکترونیک: Info@QomURO.ir
ارسال پیام به سازمان
تمامی حقوق محفوظ است. طراحی توسط: